Виробництво дерев'яної тари та упаковки
Рейковий ящик

Як прикрасити рейкову скриньку для зберігання?

Найчастіше рейковий ящик використовується як тара для транспортування різних вантажів, але досвідчені господарки-рукоділки придумали для нього цікаве застосування. Звичайний рейковий ящик можна використовувати як ємність для зберігання всяких дрібничок, якщо зуміти правильно і оригінально прикрасити його.
Для цього вам знадобляться деякі інструменти та матеріали, також дві овальні дерев'яні накладки. Насамперед усі дерев'яні поверхні шліфуються за допомогою наждачного паперу з великим зерном. Потім слід покрити поверхні чорним акриловим ґрунтом. Коли вироби повністю висохнуть, нанесіть шар білої фарби. Використовуйте акрилові або крейдяні барвники для найкращого результату.
Далі необхідно створити ефект потертостей виробу. Для цього залиште тару на деякий час, щоб фарба не встигла взятися повністю. За допомогою вологої ганчірки акуратно потріть усі поверхні. Не перестарайтеся, інакше вам доведеться знову все перефарбовувати.
Наступний крок – декупаж. Купуйте серветки з бажаним малюнком, відірвіть його за контуром, нанесіть на накладки трохи клею ПВА і прикладіть картинку. Трохи вологою від клею пензликом притисніть серветку до виробу, стежачи за тим, щоб вона була просочена шаром клею. Якщо рейкова скринька (купити) має суцільні бічні стінки, можете нанести зображення і на них.
Коли декупаж повністю висохне, накрийте його акриловим лаком. Потім вам необхідно створити ефект патини. Змішайте барвники, щоб отримати золотистий відтінок, розбавте його невеликою кількістю води. Наносите патину невеликими ділянками, втираючи пальцями та круговими рухами кисті. Якщо нанесли занадто багато патини - приберіть надлишки ганчіркою. За допомогою зубної щітки та чорної фарби нанесіть на тару легкі бризки.
Потерті краї з чорною фарбою, що проглядає, необхідно затемнити бітумним лаком. Наприкінці вся робота покривається парою шарів акрилового лаку. Для надання роботі легкого провансу прикрасьте накладки мереживом молочного кольору. Кріпляться вони на ящик за допомогою клею або шурупів.
© Юр-Універсал 2022